Produkty

EVO Track

EVO 3

EVO 5

EVO Cat

SPIRIT

Služby

Proč systém Altea

Partneři

O společnosti

Aplikace Kdemamauto.cz

Ke stažení
T-Mobile Partner
ALTEA EVO 3 - Elektronická kniha jízd
ALTEA EVO 3 - Elektronická kniha jízd

verze pro tisk

ALTEA EVOLUTION LINE je ucelená řada zabezpečovacích systémů pro motorová vozidla s extrémně nízkou spotřebou proudu a s množstvím nových funkcí. Do této řady patří i EVO 3 - internetová on-line kniha jízd. EVO 3 obsahuje vlastní záložní baterii a umožňuje dohledání vozidla v případě odcizení. Splňuje tak požadavky pojišťoven pro uplatnění slevy na pojistném (kategorie pasivní vyhledávací systémy).

Vozidlo je vedeno na nonstop dispečinku. Standardem je automatická pravidelná kontrola funkčnosti systému a možnost zjištění polohy vozidla po celé Evropě.

On-line přenos dat na server službou GPRS v domácí GSM síti poskytuje nebývalý komfort při obsluze systému i při případném vyhledávání vozidla. V roamingu si instalovaná jednotka ukládá data pro knihu jízd do paměti. Na server je odesílá po návratu do domácí sítě. Použité vozidlové jednotky umožňují i jednorázový přenos nashromážděných dat. EVO 3 je možné volitelně doplnit o přepínač služební/soukromá jízda a čtečku DALLAS čipu pro identifikaci řidičů.

EVO 3 nabízí zjištění polohy vozidla jak telefonem, tak na internetu. Oprávněný uživatel má k dispozici internetový profil na adrese http://evo.kdemamauto.cz s poslední polohou a s přehledem jednotlivých jízd. Informace o poloze jsou nejen ve tvaru číselných souřadnic a zobrazením na mapě, ale jsou systémem navíc přeloženy do srozumitelné podoby - většinou přímo na konkrétní adresu. Po zadání správných přihlašovacích údajů se zobrazí stránka s příslušným vozidlem. Internetové rozhraní je možné vyzkoušet zadáním „demo“ do pole login i password.

V knize jízd je poloha vozidla během jízdy zaznamenávána každé tři minuty. Registruje začátek a konec jízdy s udáním jejich adresy i všechny zastávky, nakládky a vykládky zboží. Internetová aplikace nabízí pojmenování cílu („Hlavní sklad“, „Odběratel“ apod.) a umožňuje export nasbíraných dat do formátu .csv pro MS Excel nebo pro přenos dat do dalších SW aplikací, které po jejich zpracování poskytují výstupy určené pro FÚ (např. Autologis). Díky přístupu přes Internet odpadá nutnost instalovat zvláštní SW a mapy na PC uživatele a data jsou po zadání správného přístupového hesla dostupná přes libovolné připojení.

Technická specifikace a cenové podmínky

Instalace
Instalace je možná v sídle společnosti ALTEA Czech, a.s., ale i u autorizovaných dealerů - převážně prodejců automobilů. Doba montáže systému jsou obvykle 4 hodiny.

Kompletní sada EVO 3 obsahuje

  • systém EVO 3 s integrovanou GSM anténou
  • GPS anténu
  • kompletní kabeláž včetně pojistek
  • SIM kartu provozovatele (ALTEA Czech, a.s.)

Kniha jízd ve své ceně zahrnuje

  • provoz SIM karty (GPRS provoz na území České republiky a SMS roaming v zahraničí)
  • provoz serveru
  • provoz a údržbu vlastní webové aplikace
  • licenční poplatky za mapové podklady
  • 10 kreditů připsaných jednorázově po první aktivaci - viz Kreditní systém

Cenové podmínky (uvedené ceny jsou bez 20% DPH)

Systém EVO 3 9 000,- Kč
Instalace 2 000,- Kč
Aktivace 0,- Kč
Roční poplatek 3 600,- Kč

Kniha jízd/rok v ceně

Dallas čtečka + 1×čip (volitelně) 700,- Kč
Další samostatný čip (volitelně) 300,- Kc

Knihu jízd je možné po dohodě účtovat kvartálně, pololetně a ročne.

Kreditní systém
Příznivá cena služby dispečinku pro systémy řady EVOLUTION se opírá o kreditní systém. Po aktivaci systému je přičteno 10 kreditních bodů, které lze využít způsoby uvedenými v následujícím přehledu.

Dotaz na polohu z internetu nebo SMS zprávou z mobilního telefonu 1 kredit
Dotaz na polohu vyžádaný u operátora dispečinku 2 kredity

Předpokládáme, že připsané kredity Vám spolehlivě vystačí, protože kniha jízd obsahuje vždy polohu vozidla starou max. tři minuty. Pokud by přesto byla potřeba větší, lze kredit dokoupit.

    cena bez DPH cena s DPH 1 kredit bez DPH
Při aktivaci 10 kreditů 0,- Kč 0,- Kč v ceně
Dokoupení 50 kreditů 1500,- Kč 1800,- Kč 30,- Kč
  100 kreditů 2500,- Kč 3000,- Kč 25,- Kč
  150 kreditů 3000,- Kč 3600,- Kč 20,- Kč