Produkty

EVO Track

EVO 3

EVO 5

EVO Cat

SPIRIT

Služby

Proč systém Altea

Partneři

O společnosti

Aplikace Kdemamauto.cz

Ke stažení
T-Mobile Partner
EVO Cat
EVO Cat

verze pro tisk

ALTEA EVOLUTION LINE je ucelená řada zabezpečovacích systémů pro motorová vozidla s extrémně nízkou spotřebou proudu a s množstvím nových funkcí. Do této řady patří i EVO Cat - inteligentní, aktivní zabezpečovací systém určený pro stavební stroje, zemědělskou a manipulační techniku a pro autopůjčovny. EVO Cat obsahuje vlastní záložní baterii a umožňuje dohledání vozidla v případě odcizení. Splňuje tak požadavky pojišťoven pro uplatnění slevy na pojistném (kategorie aktivní vyhledávací systémy).

Registruje

 • odtah vozidla (změnu polohy při vypnutém zapalování)
 • odpojení autobaterie

Vozidlo střeží nonstop dispečink. O každém vyvolaném poplachu je navíc vyrozuměn uživatel SMS zprávou a může ho sám, opět formou SMS, odvolat. Pokud se tak nestane, je vzápětí kontaktován operátorem.

Standardem je automatická pravidelná kontrola funkčnosti systému, možnost zapojení funkce dálkového bezpečného zastavení, kterou je nutno objednat před instalací, a zjištění polohy vozidla po celé Evropě.

On-line přenos dat na server službou GPRS v domácí GSM síti poskytuje nebývalý komfort při obsluze systému i při případném vyhledávání vozidla. V roamingu si instalovaná jednotka ukládá data pro knihu jízd do paměti. Na server je odesílá po návratu do domácí sítě. Použité vozidlové jednotky umožňují i jednorázový přenos nashromážděných dat. EVO Cat je možné volitelně doplnit o přepínač služební/soukromá jízda a čtečku DALLAS čipů pro identifikaci řidičů.

EVO Cat nabízí zjištění polohy vozidla jak telefonem, tak na internetu. Oprávněný uživatel má k dispozici internetový profil na adrese http://evo.kdemamauto.cz s poslední polohou. Informace o poloze jsou nejen ve tvaru číselných souřadnic a zobrazení na mapě, ale jsou systémem navíc přeloženy do srozumitelné podoby - většinou přímo na konkrétní adresu. Po zadání správných přihlašovacích údajů se zobrazí stránka s přísluąným vozidlem. Internetové rozhraní je možné vyzkoušet zadáním „demo“ do pole login i password.

K EVO Cat lze volitelně doobjednat plnohodnotnou knihu jízd s možností volby služební/soukromá jízda a umožňující export nasbíraných dat do formátu .csv pro MS Excel nebo pro přenos dat do SW aplikací, které po zpracování knihy jízd poskytují výstupy určené pro finanční úřady (např. Autologis). Díky přístupu přes Internet odpadá nutnost instalovat zvláštní SW a mapy na PC uživatele a data jsou po zadání přístupového hesla dostupná přes libovolné připojení.

Technická specifikace a cenové podmínky

Instalace
Instalace je moľná v sídle společnosti ALTEA Czech, a.s., ale i u autorizovaných dealerů - převážně prodejců automobilů. Montáž systému trvá obvykle 4 hodiny.

Kompletní sada EVO Cat obsahuje

 • systém EVO Cat s integrovanou GSM anténou
 • GPS anténu
 • kompletní kabeláž včetně pojistek
 • SIM kartu provozovatele (ALTEA Czech, a.s.)

Roční poplatek ve své ceně zahrnuje

 • provoz SIM karty (GPRS provoz na území České republiky a SMS roaming v zahraničí)
 • provoz serveru
 • provoz a údržbu vlastní webové aplikace
 • licenční poplatky za mapové podklady
 • 50 kreditů připsaných jednorázově po první aktivaci - viz Kreditní systém

Cenové podmínky (uvedené ceny jsou bez 20% DPH)

Systém EVO Cat 16 000,- Kč
Instalace 3 800,- Kč
Aktivace 0,- Kč
Roční poplatek 6 000,- Kč

Kniha jízd/rok 2 280,- Kč

Dallas čtečka + 1×čip (volitelně) 700,- Kč
Další samostatný čip (volitelně) 300,- Kč

Kreditní systém
Příznivá cena služby dispečinku pro systémy řady EVOLUTION se opírá o kreditní systém. Po aktivaci systému je přičteno 50 kreditních bodů, které lze využít způsoby uvedenými v následujícím přehledu.

Dotaz na polohu z internetu nebo SMS zprávou z mobilního telefonu 1 kredit
Dotaz na polohu vyžádaný u operátora dispečinku 2 kredity
Poplach z vozidla autorizovaný ve lhůtě 120 vteřin uživatelem SMS zprávou 1/4 kreditu
Poplach z vozidla řešený dispečinkem (bez autorizace uľivatelem během 120 vteřin) 3 kredity

Předpokládáme, že připsané kredity Vám spolehlivě vystačí. Pokud by to přeci jen bylo potřeba, lze kredit dokoupit.

    cena bez DPH cena s DPH 1 kredit bez DPH
Při aktivaci 50 kreditů 0,- Kč 0,- Kč v ceně
Dokoupení 50 kreditů 1500,- Kč 1800,- Kč 30,- Kč
  100 kreditů 2500,- Kč 3000,- Kč 25,- Kč
  150 kreditů 3000,- Kč 3600,- Kč 20,- Kč